Google Ads Arama Ağı Sertifikası Google Ads Sertifikası

Google Ads Arama Ağı Sertifikası Sınav Soru ve Cevapları 2023 (Güncel)

Sınav Adı: Google Ads Arama Ağı Sertifikası

Bilgilendirme: Sertifika sınavlarını geçen sınav uzmanlarından oluşan bir ekibimiz var. Her ay sizin için daha fazla Yeni Sertifika soru ve cevaplarını öğreniyorlar. Böylece bir sınavı hızlı bir şekilde geçmenize ve sertifika almanıza yardımcı oluyoruz.

Bu Soruların Cevaplarını Öğrenmek Mi İstiyorsunuz?

Siz de Google Ads sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece 1 gün içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Google Ads Arama Ağı Sertifikası sınav soruları ve cevapları için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktr.

1-) Performans Planlayıcı aşağıdakilerden hangisini önerebilir?
2-) Reklam uzantıları, kullanıcı etkileşimini artırmaya nasıl katkı sağlayabilir?
3-) Reklam uzantıları yayınlamanın temel amaçlarından biri nedir?
4-) Performans Planlayıcı işletmenize ne şekilde hizmet sunabilir?

5-) Reklam açık artırmasında daha iyi performans göstermesini istediğiniz bir reklamın algılanan kalitesini iyileştirmeye çalışıyorsunuz.
Reklamın kalitesinde en az olumlu etkisi olacak değişiklik aşağıdakilerden hangisidir?

6-) Hangi Arama Ağı Kitlesi çözümü yeniden pazarlama kitle segmentlerinizin davranışlarına ve karakter özelliklerine sahip yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olur?

7-) Sanem, bozulan çamaşır makinesinin yerine yenisini almak için Google’da arama yapıyor. Sonuçlarda, çamaşır makinesiyle ilgili birkaç Google Arama Ağı Reklamı görüyor.
Aşağıdakilerden hangileri, Google Arama Ağı Reklamları açık artırmasının Sanem’in göreceği reklamları belirlemek için kullandığı parametrelerdir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

8) Helin Isıtma ve Havalandırma (HIH) şirketi, yeni akıllı buzdolaplarına olan ilgiyi artırmak istiyor. WidgetCo’nun da akıllı buzdolapları sattığını biliyorlar. HIH’ın pazarlama müdürü, “buzdolabı” geniş eşlemeli anahtar kelimesini oluşturuyor ve negatif anahtar kelime olarak “WidgetCo”yu ekliyor.
Hangi iki arama sonucunda reklam gösterilir? (İki seçenek belirleyin.Tüm Doğru Yanıtları Seçin

9-) Zerrin, Paris’te her şey dahil tatil ile ilgili Google Arama Ağı Reklamı’nı görecek kullanıcı sayısını sınırlandırmak istiyor. Reklamının “her şey dahil tatil Paris” haricinde aramalar yapan kullanıcılarla eşleşmesini istemiyor. Bu nedenle tam eşleme türünü kullanarak, reklamını kimlerin göreceğini belirleyen bir sınırlandırma uyguluyor.
Zerrin’in arama terimleriyle eşleşebilecek arama terimleri aşağıdakilerden hangisinde belirtilmiştir?

10-) Berna, bir Google Arama Ağı reklamının daha iyi bir reklam sıralamasına sahip olması ve reklam açık artırmasında daha iyi performans göstermesi için kalite puanını artırmaya çalışıyor.
Berna’nın reklamında yapılacak hangi değişiklik reklam sıralamasını iyileştirebilir?

11-) Google Ads, işletmelerin internette tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan üç temel ilke üzerine kurulmuştur. Bunlardan ilki alaka düzeyidir. Google Ads, işletmeleri doğru zamanda doğru kişilerle bir araya getirir.
Google Ads’in diğer iki ilkesi hangileridir?

12-) Bir reklamveren olarak, Google Ads’de ilk metin reklamınızı beş adımlık bir süreçle kolayca oluşturabilirsiniz.
Beş adımı, ilk adım en üstte olacak şekilde sıraya dizin.

13-) Müge, satışa sunacağı yeni ürün serisinin siparişini vermeye hazırlandığı için kalan stoklarını temizlemek istiyor. Bu nedenle, EBM (edinme başına maliyet) ve yatırım tutarını daha fazla satış elde edebilecek şekilde artırmak istiyor.
Mevcut kampanyasının toplam yatırım tutarı 25.500 TL, oluşturduğu dönüşüm sayısı 1.500 ve EBM tutarı 17 TL. Performans Planlayıcı’da oluşturulan planlardan hangisi, Müge’nin daha fazla satış elde etmesine yardımcı olur?

14-) Melda, Google Arama Ağı’nda metin reklam yayınlamak istiyor. Metin reklamlar konusunda yeni olduğu için öncelikle temel bilgileri edinmesi gerekiyor.
Melda’nın, Google Arama Ağı’ndaki metin reklamlar hakkında bilgi edinmesi gereken üç temel bileşen aşağıdakilerden hangileridir?

15-) Murat’ın akıllı ev aksesuarları monte eden bir şirketi var. Çalışanları kısa bir süre önce garaj kapılarına belirli birimler monte etme konusunda özel bir eğitim aldı. Murat, çalışanlarının yeni becerilerinden faydalanmak istiyor.
Bir Google Arama Ağı kampanyası Murat’ın şirketine nasıl katkı sağlayabilir?

16-) Performans Planlayıcı’dan yararlandıktan sonra performans hedefleri özelliğinin kullanılması neden önerilir?
17-) Aşağıdakilerden hangisi yalnızca tam otomatik reklam uzantısı olarak kullanılabilir?
18-) Başarılı bir Google Ads kampanyası yönetirken, manuel teklif vermek yerine neden otomatik teklif özelliğini kullanırsınız?

19-) Yiğit, Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri kampanyası üzerinde çalışıyor.
İdeal sonuçlar için geçerli bir Yeniden pazarlama kitle listesine hangi kullanıcılar eklenebilir?

20-) Bir reklam yöneticisi, bir Google Arama Ağı reklam kampanyasını devralıyor. Google Ads Öneriler sayfasında kampanyasının optimizasyon puanının %40 olduğunu görüyor.
Bu puan neyi gösterir?

21-) Gamze, sonuçlarını optimize etmek için çeşitli başlık ve açıklama kombinasyonları deneyebilmek istiyor. Pazarlama departmanı duyarlı arama ağı reklamlarını kullanmasını öneriyor.
Gamze’nin duyarlı arama ağı reklamlarını kullanarak elde edebileceği iki avantaj nedir? (İki seçenek belirleyin.)

22-) Google Arama Ağı reklamlarınıza açıklama metni uzantıları eklemek aşağıdakilerden hangisini yapmanızı sağlar?

23-) Asım, Google Ads Arama Ağı’nı öğreniyor. Bir pazarlamacının açıklama metni uzantılarını neden kullandığını öğrenmek istiyor.
Açıklama metni uzantıları hangi işlem için avantaj sağlar?

24-) Dinamik Arama Ağı Reklamlarının bir reklam kampanyasına ne şekilde değer katar? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

25-) Sinan’ın pazarlama şirketi, çok sayıda tıklama alan ilgi çekici bir reklam hazırladı.
Reklamın Google Ads açık artırmasında ne gibi bir etkisi olabilir?

26-) Kıvılcım, Google Arama Ağı reklam kampanyasının performansının düştüğünü fark ettikten sonra kampanyanın optimizasyon puanını değerlendirdi. Puan bir ay öncekinden çok daha düşük. Mevcut listeden bir optimizasyon önerisini kabul ediyor.
Kampanyasının optimizasyon puanına ne olur?

27-) Performans Planlayıcı’yı her ay kullanarak hesabınızda hangi iki unsuru optimize edebilirsiniz? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

28-) Mine, hem fiziksel mağazaları hem de internet mağazasıyla hizmet veren bir oyuncak mağazaları zincirinin online reklam kampanyalarını yönetiyor.
Mine, ürünlerinin resimlerini göstermek, şirketinin sunduğu oyuncaklardan oluşan online envanter ile yerel envanterin reklamını yapmak ve hem web sitesinde hem yerel oyuncak mağazalarında trafiği artırmak için hangi Google Ads kampanyasını kullanmalıdır?

29-) Mehmet, Google Arama Ağı’nda yayınlanacak bir metin reklam üzerinde çalışıyor. Her bileşen için gerekli bilgileri girdi.
Mehmet’ten ürünüyle ilgili benzersiz ayrıntıları vurgulamasını isteyen ve kullanabileceği karakter sayısını en fazla 90 karakter olacak şekilde iki alanla sınırlayan bileşen aşağıdakilerden hangisidir?

30-) Pelin’in kampanyası için harcayabileceği tutar yalnızca 500 TL ancak web sitesine mümkün olduğunca fazla potansiyel müşteri çekmesi gerekiyor.
Pelin’in kampanyası için en uygun otomatik teklif stratejisi hangisidir?

31-) Simay’ın moda ve giyim mağazasında yılda iki kez erkek şapkalarında büyük indirimlerin ve bonus öğelerin yer aldığı popüler indirim günleri yapılıyor. Simay, Google Arama Ağı kampanyasını bu indirimi vurgulayacak şekilde uyarlamak istiyor.
Google Arama Ağı kampanyaları şirketin indirim etkinliğini tanıtmak için nasıl uyarlanabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

32-) Pazardaki kitleler hangi kullanıcılara ulaşmak için idealdir?

33-) Golfle ilgili eğitici videoları düzenli olarak izleyen bir golf tutkunu, kısa bir süre önce Google.com’da en iyi golf sopaları için arama yaptı ve Google Haritalar’da golf sahalarını araştırdı.
Aşağıdaki Arama Ağı Kitlesi çözümlerinden hangisi, bu kişiye ulaşmak için kullanılabilecek en iyi çözümdür?

34-) Baran, şirketinin Google Arama Ağı Reklamları kampanyasını yönetiyor. Google Arama Ağı kampanyasını olabildiğince etkili hale getirmek için optimizasyon puanını düzenli olarak inceliyor.
Baran’ın optimizasyon puanı neyi temel alır?

35-) Ali, online motosiklet aksesuarları satan mağazasını tanıtmak için tasarlanan bir Google Arama Ağı kampanyasına başladı. Mağazası özel yapım kasklara odaklanıyor.
Google Arama Ağı Reklamları Ali’ye nasıl fayda sağlayabilir?

36-) Recep, bir vitamin ve gıda takviyesi mağazasının dijital pazarlama kampanyalarını yönetiyor. Google Arama Ağı kampanyası başlattı ve kampanyanın pazarlama hedefi olarak web sitesi trafiğini seçti.
Recep kampanyadan hangi sonucu almayı bekliyor?

37-) Ek açıklamalı snippet uzantılarını kullanırken her bir başlık için hedeflemeniz gereken minimum değer sayısı ideal olarak kaç olmalıdır?
38-) Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listelerini kullandığınızda Google Arama Ağı kampanyalarınızda çok iyi sonuçlar elde ettiniz. Bu sonuçları nasıl pekiştirebilirsiniz?

39-) Bulut’un elektronik şirketi, UltraView1000 adlı yeni bir televizyonu satışa sunuyor. Bulut, UltraView1000’ı içeren aramaların reklamını göstermesini istediğinden Arama Ağı Reklamları kampanyasında sıralı eşlemeyi kullanmaya karar veriyor.
Sıralı eşleme Bulut’un kampanyasına başka nasıl bir avantaj sağlar?

40-) Google Ads’de reklamverenlerin yapması gereken işlemlerin zor kısmını otomatik teklif halleder.

Otomatik teklif, her açık artırmada doğru teklifi ayarlamak için aşağıdakilerden hangisini kullanır?

41-) Aşağıdaki Dinamik Arama Ağı Reklamları seçeneklerinden hangisi, reklamverene web sayfalarını özel etiketler altında gruplama imkanı sunar?

42-) Jale’nin şirketi, tanıtılan bir ürünün internet satışlarını artırmak için benzer ürünleri aktif olarak araştıran kullanıcılarla iletişim kurmak istiyor.
Google Arama Ağı kampanyası Jale’ye nasıl bir avantaj sağlayabilir?

43-) İnternette hizmet veren evcil hayvan maması mağazası ve uygulamasından oluşan şirketi için reklam kampanyası tasarlamakla görevlendirilen Melda, farklı kampanya türlerini araştırıyor.
Google Ads’de kullanabileceği kampanya türleri hangileridir?

44-) Rana, reklamının ortalama tıklama başına maliyetinin (TBM) sektör standardından oldukça yüksek olduğunu fark ediyor. Ancak reklamının konumunda herhangi bir iyileşme görmüyor.
Potansiyel olarak daha yüksek bir reklam konumuna sahip olmak için ne yapabilir?

45-) Tülay, en değerli müşterilerine ulaşmak için Arama Ağı Kitleleri’ni kullanıyor.
Arama Ağı Kitleleri ile doğrudan elde edebileceği avantaj aşağıdakilerden hangisidir?

46-) Performans Planlayıcı, Google Ads’deki tüm kampanyalarınız genelinde fırsatları ortaya çıkarmanıza hangi iki yolla yardımcı olabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

47-) Müşteri Eşleştirme stratejisi oluşturulurken aşağıdaki kullanıcı verilerinden hangileri yüklenebilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

48-) Arama motoru pazarlamacılığında uzman olan Sude, Google Ads kampanyasının sonuçlarını optimize etmek için uzantıları etkili bir şekilde kullanması gerektiğini biliyor.
Google’ın uzantılarla ilgili önerisi nedir?

49-) Raşit, markasının bilinirliğini artırmak ve marka terimlerine odaklanan kampanyalar oluşturmak istiyor. Günlük teklif yönetimine ayıracak fazla vakti olmadığından, iş yükünü hafifletmek için otomatik teklifi kullanmaya karar veriyor.
Raşit hangi otomatik teklif stratejisini kullanmalıdır?

50-) Google Ads, tüm reklamverenler için şu üç imkanı sunacak şekilde tasarlanmıştır: alaka düzeyi, kontrol ve sonuca ulaşma. Alaka düzeyini, reklamverenleri doğru zamanda doğru kullanıcılarla buluşturarak sunar. Sonuç elde etme imkanını yalnızca reklam tıklandığında ücret alarak sunar.
Google Ads kontrol imkanını ne şekilde sunar?

51-) Pazardaki kitle özellikle hangi tür kullanıcıları tanımlama fırsatı sunar?
52-) Reklamlarınızda ek açıklamalı snippet uzantıları kullanmanızın başlıca avantajı nedir?
53-) Satıcı Puanı gibi otomatik uzantılar hangi durumlarda gösterilir?
54-) Performans Planlayıcı hangi özelliği nedeniyle işletmenizde kullanılmalıdır?
55-) Hangisi açıklama metni uzantısının doğru bir tanımıdır?
56-) Arama Ağı metin reklam bileşenlerinden hangisinde, her birinin karakter sayısı 30’u aşmayacak şekilde en fazla üç alan kullanılabilir?

57-) Beklenen tıklama oranınızı artırarak bir Google Arama Ağı reklamının kalite puanını iyileştirmeye çalışıyorsunuz. Hedefiniz, daha fazla kullanıcının reklamı tıklayıp sonrasında web sitenizi ziyaret etmesi.
Reklamınızın tıklanma sayısını aşağıdakilerden hangisi artırabilir?

58-) Emre, bir Google Arama Ağı kampanyası yönetiyor ve reklamlarının göründüğü konumu iyileştirmek istiyor. Tekliflerini artırdı ancak reklamları yine de Arama Ağı sonuçlarının en üstünde gösterilmiyor.
Emre, Reklam Sıralamasını iyileştirmek için başka ne yapabilir?

59-) Google Arama Ağı Reklamları optimizasyon puanınız, hesabınızın temel unsurlarını inceleyen bir algoritma ile hesaplanır. Bu puan, Arama Ağı Reklamı kampanyalarınızı nasıl optimize edeceğinize dair öneriler sunulmasına yardımcı olmak için kullanılır.
Optimizasyon önerileriyle ilgili hesaplamaları yapmak için kullanılan iki veri kaynağı aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

60-) Hangisi, reklamverenlerin Performans Planlayıcı’yı aylık olarak kullanmayı düşünmesi için geçerli sebeplerden biridir?

61-) Firuze, şirketinin en yeni video düzenleme yazılımının ve ilgili ürünlerin reklamını yapıyor. En iyi uygulamanın, her bir Arama Ağı Reklamı grubunda 3 ila 5 reklam oluşturmak olduğunu biliyor.
Google’ın bu önerisinin nedeni nedir?

62-) Ev bakım hizmetleri sunan bir şirketiniz var ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsunuz. Kullanabileceğiniz bütçe sınırlı.
Google Ads sizin için neden doğru çözümdür?

63-) Performans Planlayıcı, işletmelerin satışlarını artırmasına aşağıdaki yollardan hangisiyle yardımcı olabilir?
64-) Her bir Benzer Kitlede kaynak liste üyelerinin çıkarılmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

65-) Google Arama metin reklamınızın üç ana bileşeni vardır. Birincisi başlık, ikincisi açıklamadır.
Üçüncü bileşen nedir?

66-) Cemile stoklarında kalan mavi tencerelerini satmaya odaklanmak istiyor. Geniş eşleme düzenleyici kullanarak anahtar kelimeler ayarlamak istiyor.
Geniş eşleme düzenleyicinin Cemile’nin işini kolaylaştıracağı iki yöntem nedir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

67-) Levent, büyük bir üretici firmanın giyim bölümünün reklamcılık faaliyetlerini yürütüyor. Arama Ağı Reklamları kampanyalarını değerlendirmesine yardımcı olması için Google Ads Öneriler sayfasından yararlanıyor.
Optimizasyon önerilerinin hangi özelliği Levent’e fayda sağlar?

68-) Taner, Google Arama Ağı Reklamları kampanyasını iyileştirmek istiyor. Google Ads Öneriler sayfasında Google Arama Ağı kampanyasının optimizasyon puanının %75 olduğunu görüyor.
Bu ne anlama geliyor?

69-) Semih, Google Arama Ağı Reklamları’nı yeni kullanmaya başladığından başarılı bir reklam kampanyası yürütmek için gerekli becerilere ya da zamana sahip olmayabileceğinden endişeleniyor.
Semih’e Dinamik Arama Ağı Reklamları’nın hangi iki özelliği yardımcı olur? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

70-) Bu Arama Ağı Kitlesi çözümlerini kampanyalarınıza sunacakları avantajlarla eşleştirin.

71-) Sera Otomotiv, birden çok otomobil markasının ürünlerini satıyor. Sergilediği araçlar arasında kullanılmış, ikinci el ve yeni araçlar yer alıyor. Şirketin reklam yöneticisi, daha geniş bir potansiyel ziyaretçi grubuna ulaşabilmek için “otomobil” anahtar kelimesiyle geniş eşleme oluşturmaya karar veriyor.
Aşağıdaki kullanıcı aramalarından hangileri reklam yöneticisinin reklamının gösterilmesini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

72-) Etkili bir Müşteri Eşleştirme stratejisi ortaya çıkarmak için bu adımları doğru sıraya dizin. (İlk adım en üstte olmalıdır.)

73-) Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri kampanyalarını kullanırken bazı kitle listelerinin potansiyel müşteri dönüştürme olasılığı diğerlerinden daha yüksektir.
Kitle listelerini yüksek potansiyelliden düşük potansiyelliye doğru sıralayın. (En yüksek potansiyelli en üstte olmalıdır.)

74-) Belirli bir grup anahtar kelimeyle bir reklamın alaka düzeyini artırmak istiyorsunuz. Amacınız, reklamın sıralamasını artırarak daha fazla görünmesini sağlamak.
Hangi işlem reklamın alaka düzeyini artırır?

75-) Dinamik Arama Ağı Reklamları yayınlamak isteyen bir reklamveren aşağıdakilerden hangisini sağlar?

76-) Bulut’un elektronik şirketinde satışa sunulan UltraView1000 adlı yeni televizyon büyük ilgi görüyor. Bu televizyon, sesli komut imkanı sunan bir erişilebilirlik özelliğiyle donatılmış. Bulut, Arama Ağı Reklamları kampanyasında “televizyon”, “erişilebilir” ve “ses” anahtar kelimeleriyle geniş eşleme düzenleyici kullanmaya karar veriyor.
Geniş eşleme düzenleyici, Bulut’un Arama Ağı Reklamları kampanyasına nasıl bir avantaj sağlar?

77-) Salih, Güney Amerika’da macera gezileri düzenleyen bir şirketin yöneticisi. Düzenlediği turlar için rezervasyon yaptıran kullanıcıların sayısını artırmak istiyor.
Aşağıdaki işlemlerden hangisi, potansiyel müşterileri Google Arama Ağı reklamları aracılığıyla Salih’in şirketine yönlendirir?

78-) Tarık, doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı için özel ekipman üreten bir imalatçı. Pazardaki payı küçük ancak işletmesini büyütmeyi düşünüyor.
Tarık, kullanıcıların markasıyla karşılaşma oranını artırmak ve ilgi alanları arasında doğa yürüyüşü ile kaya tırmanışı olan kitlelere web üzerinden erişmek için aşağıdaki Google Ads kampanya türlerinden hangisini kullanmalıdır?

79-) Silly Sayings’in web sitesi oldukça yoğun trafik alıyor ancak şirket, nitelikli potansiyel müşteri sayısını artırmak istiyor. Siteyi ziyaret eden nitelikli potansiyel müşteri sayısını artırıp artırmayacağını görmek için reklam uzantılarını denemeyi düşünüyor.
Reklam uzantıları, Silly Sayings gibi şirketlerin nitelikli potansiyel müşteri sayısını artırmasına nasıl yardımcı olabilir?

80-) Belirli bir sorgu veya cihaz için herhangi bir zamanda gösterilebilecek maksimum reklam uzantısı sayısı kaçtır?

81-) Google Ads, reklamınızın nerede ve hangi biçimde gösterileceğini belirleyen çeşitli kampanya türleri sunar.
Mevcut kampanya türleri nelerdir?

82-) Son tıklama harici ilişkilendirme dönüşümlerini kullanmak, Performans Planlayıcı tahminleri için nasıl fayda sağlar?

83-) Google Ads, metin reklamların kullanıcılara gösterilmeden önce reklam politikalarına uygun olduklarından emin olmak için kaydedilen metin reklamlarını inceler.
Google Ads tarafından incelenen kriterler nelerdir?

84-) Teklifinizi otomatikleştirmek, manuel teklif verme ile kıyaslandığında başarılı bir Google Ads kampanyasına neden daha fazla katkı sağlar?

85-) Leman, yoga kursu için ilk Google Arama Ağı kampanyasını oluşturdu. Google Arama Ağı’nı ve varsayılan olarak Google Arama Ağı iş ortaklarını seçti.
Google Arama Ağı iş ortakları arasında görünmek Leman’a hangi avantajı sağlar?

86-) Google Ads, hangi kullanıcı türünü yakın ilgi alanı kitlesi olarak yakından eşleştirir?

87-) Semra, şirket reklamlarının alaka düzeyini artırmakla görevlendirildi. Alaka düzeyini artırmak için duyarlı arama ağı reklamlarında birden çok başlık seçeneği kullanabileceği söylendi.
Semra tek bir duyarlı arama ağı reklamında kaç başlık kullanabilir?

88-) Leyla, sahip olduğu web sitesinden mutfak mobilyası satışı yapıyor. Satışlar belirli bir oranın altına düşmese de Leyla, bu oranın internetteki diğer mobilya mağazalarına kıyasla düşük olduğundan endişe ediyor.
Google Arama Ağı kampanyası, Leyla’nın işletmesi için nasıl bir avantaj sağlayabilir?

89-) Performans Planlayıcı size hangi konuda yardımcı olabilir?

90-) Google Ads’in otomatik teklif stratejisinden yararlanmak reklamcılık bütçenizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir.
Otomatik teklif kullanmanın iki avantajı aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)

Tüm Doğru Yanıtları Seçin

91-) Reklamverenler, Arama Ağı için metin reklam oluştururken üç farklı bileşeni dahil etmelidir. Bu bileşenler arasında başlık ve URL bulunur.
Reklamverenlerin dahil etmesi gereken diğer bileşen nedir?

92-) Müşteriniz Varan Sebzeleri, popüler tariflerinin indirilme sayısını artırmak istiyor. Müşterinize web sitesinde görünen yemek kategorilerine dayalı reklam grupları oluşturmasını öneriyorsunuz.
Müşterinizin ilk Google Arama Ağı Reklamı grubunda ne oluşturması gerekecektir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

93-) Reklam uzantıları, kullanıcıların arama deneyimleriyle ilgili hangi beklentilerini karşılamanıza yardımcı olur? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

94-) Pazarlama bütçesi kısıtlı olan Meltem’in, belirli bir maliyet çerçevesinde kullanıcıları web sitesine çekebileceği bir strateji izlemesi gerekiyor.
Meltem’in ihtiyaçlarını hangi teklif stratejisi karşılayabilir?

95-) Su sporları sektöründeki bir şirket, özel üretim gemiler ve aksesuarları konusunda uzman olarak hizmet veriyor. Şirketin pazarlama müdürü, geniş eşlemeli anahtar kelime olarak “tekne” ifadesini kullanmaya karar veriyor. Daha sonra, geniş eşleme düzenleyici olarak “kürek” ifadesini ekliyor.
Aşağıdaki aramalardan hangileri pazarlama müdürünün reklamının gösterilmesini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

96-) Aşağıdakilerden hangisi Performans Planlayıcı’nın sunabileceği geçerli bir öneridir?
97-) Performans Planlayıcı, aşağıdakilerden hangisini otomatik olarak yapar?

98-) Seçkin, büyük bir otomotiv yedek parça şirketinin reklam yöneticisi. Arama Ağı Reklamları kampanyalarını optimize etme stratejilerinde yardımcı olması için Google Ads Öneriler sayfasından yararlanıyor.
Seçkin, optimizasyon puanına hangi işlevinden dolayı önem veriyor?

99-) Saat sabah 10:00 ve siz Londra’da bir tren istasyonunda oturup tabletinizden takviminize bakıyorsunuz. Alcatraz hapishanesini görmek amacıyla San Francisco’ya yapacağınız seyahat için tekne rezervasyonu yaptırmayı unuttuğunuzu hatırladınız.

Her bir sinyal türünü bu durumda gösterilme şekliyle eşleştirin.

100-) Bulut’un elektronik şirketi, UltraView1000 adlı yeni bir televizyonu satışa sunuyor. Bulut, Arama Ağı Reklamları kampanyasında “televizyon” anahtar kelimesiyle geniş eşleme kullanmaya karar veriyor.

Geniş eşleme, Bulut’un kampanyasına nasıl bir avantaj sağlar?

101-) Kısıtlı bütçeye sahip küçük bir işletmenin pazarlama yöneticisisiniz ve mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmanız gerekiyor.

Google Ads size nasıl yardımcı olabilir?

102-) Pınar, ev temizliği hizmetleri sunan bir şirketin sahibi. Müşterilerin randevu alabilecekleri bir web sitesi kurdu ve hizmetlerini internette tanıtmaya hazır. Reklamlarının, kendininkine benzer işletmeleri aktif olarak arayan kullanıcılara erişmesini istiyor.

Pınar, potansiyel müşterilerin hizmet almayı düşünmesini ve ev temizliği randevusu alarak eyleme geçmesini sağlamak için hangi Google Ads kampanyasını kullanmalıdır?

103-) Yiğit, şirketinin benzersiz ofis destek ürünü Time-B-Gone’ı Google’da aratan müşterilerin ilgisini çekmek istiyor. Pazarlama danışmanı, Dinamik Arama Ağı Reklamları’nı kullanmayı öneriyor ve Yiğit’in basit bir yaklaşımla başlaması gerektiğini düşünüyor.

Yiğit gibi tedarikçiler için Dinamik Arama Ağı Reklamları’nı kullanmanın en basit yöntemi aşağıdakilerden hangisidir?

104-) Bir reklamın kullanıcılara sunulması için hangisi gereklidir?
105-) Aşağıdakilerden hangisi açıklama metni uzantılarının etkili şekilde kullanımına örnektir?

106-) Reklam açık artırmaları sırasında reklamın algılanan kalitesini iyileştirmeye çalışıyorsunuz.

Bu durumda, reklamın hangi yönüne odaklanmak sizi için en faydalı seçenek olur?

Tüm Sorular Google Ads Arama Ağı sınavından öğrenilmiştir.

Google ads arama ağı sertifikası soru ve cevapları
Google ads arama ağı sertifikası
Google ads arama ağı sertifikası

Sertifika Soruları

Google, Youtube, Hubspot gibi tüm sertifikaları sizlerin yerine sınava girerek alıyorum.

44 Yorum

Bir Cevap Yazın