Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Google Ads Sertifikası

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 2023 (Güncel)

Google ads sertifika sınavlarını geçen uzmanlardan oluşan bir ekibiz. Devamlı olarak sizler için yeni Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevaplarını öğreniyoruz. Haliyle sınavı hızlı şekilde geçmenize ve sertifika sahibi olmanıza yardımcı oluyoruz.

Siz de Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece 2 saat çerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası sınav soruları ve cevapları için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

1-) Duyarlı Görüntülü Reklamların en önemli avantajı aşağıdakilerden hangisidir?
2-) Performans Planlayıcı, işletmenize ne şekilde katkı sağlayabilir?
3-) Aşağıdaki ifadelerden hangisi Yakın İlgi Alanı Kitlesi hedeflemenin ulaştığı kitleyi en doğru şekilde tanımlar?
4-) Aşağıdaki Görüntülü Reklam biçimlerinden hangisi mevcut reklam alanına göre uyarlanır?

5-) Duyarlı Görüntülü Reklamların sağladığı avantaj aşağıdakilerden hangisidir?
6-) Google Görüntülü Reklamlar, dünyanın dört bir yanından reklamverenlerin her gün istedikleri sonuçları elde etmelerini nasıl sağlar?
7-) Aşağıdakilerden hangisi Duyarlı Görüntülü Reklamların özelliklerinden biridir?

7-) Aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisi geliştirilmiş tıklama başına maliyet (GTBM) kapsamına girer?
8) Duyarlı Görüntülü Reklamlar ve yüklenen reklamlar arasında seçim yaparken ne zaman verimlilik yerine denetimi tercih edersiniz?

9-) Yeni bir işletme açan Kıvılcım, yeni ürünlerini tanıtmak için Google Görüntülü Reklamlardan yararlanıyor.
Google Görüntülü Reklamların hedefleme özelliği, Kıvılcım’ın pazarlama hedefine ulaşmasına nasıl yardımcı olur?

10-) Nejat, bisiklet satışı yapan bir web sitesinin yöneticisi. Bu segmentte satışları artırmak için bir Google Ads Görüntülü Reklam Ağı kampanyası kullanıyor ve hedefleme seçeneği olarak Pazardaki kitleler’i belirliyor.
Pazardaki kitleler’in Nejat’a pazarlama hedeflerine ulaşma konusunda sağladığı avantaj aşağıdakilerden hangisidir?

11-) Veli, son 30 gündür Görüntülü Reklam Ağı kampanyasındaki dönüşümleri izliyor. Bu süre boyunca 24 dönüşüm sağladı ve otomatik teklif stratejisi olarak reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefini kullanmayı planlıyor.
Veli aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisini kullanacak?

12-) Canan, Google Görüntülü Reklamlarını potansiyel müşterilerin daha önce web sitesiyle kurduğu etkileşime göre özelleştirmek istiyor.
Canan’ın ihtiyacını karşılayacak en uygun seçenek aşağıdakilerden hangisidir?

13-) Kemal, kısa süre önce kadın giyim mağazası için Görüntülü Reklam Ağı kampanyası başlattı. Kampanya başladıktan sonra web sitesi trafiği artsa da satışlarda değişiklik olmadı.
Kemal, aşağıdaki hikayelerden hangisinde harekete geçirme hedefi için yeniden pazarlamayı kullanıyor?

14-) Lale, Google Görüntülü Reklamlar kampanyasında pazarlama hedefini “Kararları etkileyin” olarak belirledi.
Lale’nin kampanyası için en uygun hedefleme seçenekleri aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

15-) Cansel bir Google Görüntülü Reklam Ağı Yeniden Pazarlama kampanyası oluşturdu.
Yeniden pazarlamaya karar vermesinin en olası nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

16-) Berk, bisikletler için ucuz yedek parçalar üreten bir firmanın sahibi. İşletmesini büyütmeye hazır ve satışları artırmak için Google Görüntülü Reklamlar’ı kullanmak istiyor.
Google Görüntülü Reklamlar’ın hangi özelliği Berk’in işletme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir?

17-) Halil, Performans Planlayıcı ile “Dönüşümleri Artırma” stratejisini kullanmak istiyor.
Performans Planlayıcı, Halil’e aşağıdaki önerilerden hangisini sunabilir?

18-) Bir pazarlamacının Duyarlı Görüntülü Reklamları kullanmasının nedeni aşağıdakilerden hangileri olabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

19-) Cenk yepyeni bir ürün duyurmak istiyor. Pazarlama hedefi bilinirlik yaratmak olan bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturmayı planlıyor.
Cenk aşağıdaki durumlardan hangisinde “Bilinirlik oluşturun” pazarlama hedefini seçmelidir?

20-) Google Görüntülü Reklamlar kampanyasıyla satışları artırmak isteyen Candan, web sitesindeki ürünlere göz atan kitlelere inceledikleri ürünlerin yeni reklamlarıyla ulaşmak istiyor.
Candan bu hedefine ulaşmak için aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini kullanmalıdır?

21-) Harun, bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturma sürecinde ve hedefleme seçeneği olarak Özel Amaç Kitleleri kullanmaya karar veriyor. Müşteri kararlarını etkilemek istiyor ancak özel ilgi alanı kitlesi, pazardaki kitle segmenti kapsamına girmiyor.
Harun, kitlesini en iyi şekilde temsil edebilmeleri için aşağıdaki verilerden hangi ikisini gönderebilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

22-) Leyla, büyük bir yemek servisi firmasının reklam müdürü. Pazar erişimini genişletebilmek için büyük kitleleri belirleyip onlarla etkileşime geçebilecekleri bir Google Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası oluşturuyor.
Aşağıdaki ifadelerden hangisi Google Görüntülü Reklam Ağı Kampanyasının Leyla’ya sunabileceği erişimi en doğru şekilde açıklamaktadır?

23-) Performans Planlayıcı’yı aylık bazda kullanarak hesabınızda aşağıdaki unsurlardan hangilerini optimize edebilirsiniz? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

24-) Oya, müzik enstrümanları satan bir internet mağazası yönetiyor. Yakında bir caz etkinliği düzenleyecek ve bunu özellikle caz severlere duyurmak istiyor.
Oya, pazarlama hedefine ulaşmak için aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini tercih etmelidir?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel)

25-) Büyük bir pazarlama ekibinde pazarlama müdürü olan Emel, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarıyla büyük ölçekli bir kitleye erişmek istiyor.
Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası raporları, Emel’e nasıl yardımcı olabilir?

27-) Başarılı bir Google Ads kampanyası yönetirken manuel teklif verme yerine neden otomatik teklif özelliğini kullanmalısınız?

28-) Semra kısa süre önce, saksı bitkilerinin satışını yaptığı bir online mağaza açtı. Şimdi bu mağazayı tanıtması gerekiyor. Semra, reklamverenlere reklamlarının nerelerde gösterileceğini ve hangi biçimde görüntüleneceğini belirleyebilmelerini sağlayan farklı kampanya türleri sunduğu için Google Ads’i tercih etti.
Semra’nın en değerli kitlelere ulaşmasına aşağıdaki Google kampanya türlerinden hangisi yardımcı olur?

29-) Peker, Google Görüntülü Reklamlar ile dönüşüm sağlamak istiyor ancak teklifleri kendi başına belirleyebileceğinden emin olamıyor. Bunun için Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarını kullanmak istiyor.
Peker, tekliflerinin otomatik olarak belirlenmesi için Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarında kullanılan hangi teklif stratejilerini seçebilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

30-) Google Görüntülü Reklamlar’ın değeriyle ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
31-) Kampanyanız için teklif stratejisi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken temel etmenler aşağıdakilerden hangisidir?

32-) Canan, Standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyasında reklam oluşturma sürecinde. Faydalanabileceği iki temel reklam biçimi olduğunu öğreniyor.
Standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında kullanılan iki temel reklam biçimi aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Sorularını öğrenmek için mesaj gönderebilirsiniz.

33-) Melis, hem gerçek mekanda hem de internette faaliyet gösteren mağazasında satış yapan büyük bir sanat malzemeleri tedarikçisi. Markasının bilinirliğini artırmak ve daha çok satış yapmak istiyor.
Google Görüntülü Reklamlar, Melis’in işletme hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

34-) Anıl, web sitesine yeni bir scooter serisi ekledi ve ürünlerin tanıtımı için Google Görüntülü Reklam kampanyası kullanıyor. Kampanyasının pazarlama hedefini “Bilinirlik oluşturma” olarak belirledi.
Anıl pazarlama hedefini neden “Bilinirlik oluşturma”ya ayarlamış olabilir?

35-) Ayşe, bir bitki yetiştirme çiftliğinde pazarlama müdürü. Çok sayıda kampanyası var ve tekliflerinin her gün kullanıcılara hitap edebilmesi için yardıma ihtiyaç duyuyor.
Otomatik teklif Ayşe’ye nasıl yardımcı olabilir?

36-) Bir reklamveren duyarlı görüntülü reklamları neden tercih etmelidir?
37-) Performans Planlayıcı, işletmelerin satışlarını artırmasına nasıl yardımcı olabilir?

38-) Miray, tıklamadan sonraki belirli kullanıcı işlemlerini artırmaya çalışan bir pazarlamacı.
Bunu başarmak için aşağıdaki otomatik teklif stratejilerinden hangisini kullanmalıdır?

39-) Berk’in ulaşmak istediği kitle, Pazardaki kitle segmentlerinin arasında bulunmuyor.
Aşağıdakilerden hangisi Berk’in potansiyel müşterilerin kararlarını etkilemek için kullanabileceği uygun seçeneklerden biridir?

40-) Kerim’in görüntü ve videolardan oluşan geniş bir koleksiyonu var ancak Google Görüntülü Reklam kampanyası için reklam öğeleri tasarlayacak fazla vakti yok.
Kerim zaman kazanmak için hangi Görüntülü Reklam biçimini kullanmalıdır?

41-) Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının en önemli avantajı aşağıdakilerden hangisidir?
42-) Google Görüntülü reklamları, reklamverenlerin sisteme kendi reklamlarını yüklemesini sağlar. Bu da reklamverenlerin, mesajlarının görünümü ve verdiği izlenim üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasına olanak tanır.
Yükleme reklamların iki türü hangileridir?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel)

43-) Ezgi, potansiyel müşterilere daha önce web sitesinde görüntüledikleri ürünleri göstermek istiyor.
Dinamik Yeniden Pazarlama kampanyasında görüntülü reklamları dinamik olarak oluşturmak için aşağıdakilerden hangisini kullanması gerekir?

44-) Google Ads, işletmelerin internette başarılı olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu amaçla Google Ads, üç temel ilkeye dayalı olarak geliştirilmiştir.
Bu ilkeler aşağıdakilerden hangisidir?

45-) AMPHTML reklamlarını ne zaman kullanmalısınız? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

46-) Duyarlı Görüntülü Reklamlar, reklam alanınıza ideal öğe kombinasyonunu belirlemek için makine öğrenimi modelinde aşağıdakilerden hangisini kullanır?

47-) Leyla, bilinirliği artırma hedefiyle yeni bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturuyor.
Aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangileri Leyla’nın kullanım amacına uygun olabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

48-) İşletmenizin hedeflerine ulaşmasında Google Ads aşağıdaki katkılardan hangilerini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları için hemen yazın.

49-) Zeynep, birçok farklı spor türünün meraklılarına hizmet veren bir spor haberleri sitesini yönetiyor. Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası başlatıyor ve sporsever kitlesine nasıl erişebileceği üzerine düşünüyor.
Aşağıdakilerden hangisi Zeynep’in Yakın İlgi Alanı Kitleleri’ni kullanması için cazip bir nedendir?

50-) Ferit, demografik hedeflemeyi kullanarak Google Görüntülü Reklamlarını daha küçük bir kitleye göstermek istiyor.
Demografik hedefleme aşağıdaki veri türlerinden hangilerini içerir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

51-) Reklamverenler teklif stratejisine karar verirken aşağıdaki etmenlerden hangisini dikkate almalıdır?

52-) Tarık, doğa yürüyüşü ve kaya tırmanışı için özel ekipman üreten bir imalat işletmesinin sahibi. Pazardaki payı çok küçük ancak işletmesini büyütmeyi düşünüyor.
Tarık, kullanıcıların markasıyla karşılaşma oranını artırmak ve ilgi alanları arasında doğa yürüyüşü ile kaya tırmanışı olan kitlelere web üzerinden erişmek istiyor. Bunun için aşağıdaki Google Ads kampanya türlerinden hangisini kullanmalıdır?

53-) Serhat, kendininkine benzer ürünler satın almak isteyen yeni müşterilere erişmek için Google Görüntülü Reklamlar’ı kullanmak istiyor.
Serhat pazarlama hedefine ulaşabilmek için aşağıdaki kitle türlerinden hangisine erişmeye çalışmalı?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları için iletişime geçin.

54-) Polat yeni bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturmak, hedeflemesini de “Ödeme Yapmadan Ayrılanlar” adlı mevcut bir yeniden pazarlama listesine dayandırmak istiyor.
Benzer Kitleler hedefleme seçeneği, Polat’ın pazarlama hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

55-) Duyarlı Görüntülü Reklamlarla ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

56-) Aynur, ilk Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasını başlatmaya hazır ancak son 30 günde yeterli sayıda dönüşümü olmadığı için hesabı bu kampanyaya henüz uygun değil.
Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası başlatmaya uygun olmak için gerekli minimum dönüşüm sayısı (son 30 günde) aşağıdakilerden hangisidir?

57-) Ahmet, yeni Görüntülü Reklam Ağı kampanyası için en uygun pazarlama hedefinin “Harekete geçirin” olduğuna karar verdi.
Ahmet’in, hedefine ulaşmak için kullanabileceği seçenekler aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

58-) Bir Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası için “kararları etkileme” pazarlama hedefini ve “Benzer Kitleler” hedefleme seçeneğini tercih ediyorsunuz.
Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında, Benzer Kitleler aşağıdakilerden hangisiyle oluşturulur?

59-) Mehmet, Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarını daha etkili bir şekilde yönetmek için otomasyon kullanmayı düşünüyor.
Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının sunabileceği otomasyon modeli hangisidir?

60-) İşletmeniz Performans Planlayıcı’yı neden kullanmalıdır?

61-) Ayla, şirketinin Japon balığı eğitim malzemeleri için yeni bir marka oluşturdu. Başka şirketlerin de Japon balıklarını eğittiğini ve bunun popüler bir spor olduğunu bilen Ayla, bunun bir niş pazar olduğunu fark etti. Ayla, yeni markasıyla ilgili bilinirlik oluşturmak için Google Görüntülü Reklamlar kampanyasını kullanmak istiyor.
Aşağıdaki Google Görüntülü reklam hedefleme seçeneklerinden hangisi Ayla’nın bu niş pazarda bilinirlik oluşturma hedefine yardımcı olabilir?

62-) Evcil hayvan maması satan şirketinin online mağazası için reklam kampanyası tasarlamakla görevlendirilen Melda, farklı kampanya türlerini araştırıyor.
Google Ads’de kullanabileceği kampanya türleri aşağıdakilerden hangisidir?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru.

63-) Teklifinizi otomatikleştirmenin, manuel teklife göre başarılı bir Google Ads kampanyasına daha fazla katkı sağlamasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

64-) Simge, reklamlarının sayfanın üst kısmında minimum sayıda gösterim almasını sağlamak istiyor.
Simge’nin kullandığı otomatik teklif stratejisi aşağıdakilerden hangisidir?

65-) Merve, Google Arama Ağı kampanyalarını yönetiyor ve Google Görüntülü reklamları kullanarak erişimini genişletmek istiyor. Standart Görüntülü Reklam kampanyası ve Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası arasında seçim yapmaya çalışıyor.
Merve, hangi durumda Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları yerine Standart Görüntülü Reklam kampanyalarını tercih etmelidir?

66-) Otomatik teklif, reklamverenin aşağıdakilerden hangisini iyileştirmesine yardımcı olabilir?
67-) Duyarlı Görüntülü Reklamlar otomasyondan nasıl yararlanır?

68-) Şirketiniz internette daha büyük başarılar elde etmek istiyor.
Google Ads işletme hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

69-) Mehmet, spor malzemeleri satan bir web sitesinin yöneticisi. Potansiyel müşteriler internette farklı futbol markalarını araştırıp karşılaştırırken ürünlerinin sporla ilgili çeşitli online yayınlarda gösterilmesini istiyor.
Aşağıdaki seçeneklerden hangisi Mehmet’in müşteri kararlarını etkilemesine yardımcı olur?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı

70-) Suzan’ın, Görüntülü Reklamları kendi başına oluşturmaya vakti yok. Reklamları otomatik olarak oluşturmak için Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasını kullanmayı düşünüyor.
Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasının reklamları otomatik olarak oluşturması için Suzan aşağıdaki yapı taşlarından hangilerini sağlamalıdır? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

71-) Cem, yeni giyim koleksiyonu için markasının bilinirliğini artırmaya çalışıyor. İlk marka bilinci oluşturma çalışmaları başarılı oldu ancak şimdi ölçeği genişletmek istiyor. Cem, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları kullanarak geniş bir kitleye erişebilir.
Akıllı Görüntülü Reklam kampanyalarının yayınlanabileceği kaç web sitesi ve uygulama vardır?

72-) Gonca, sörf giysileri üreten bir firmanın sahibi. Markasının bilinirliğini artırmak ve daha çok satış yapmak istiyor.
Google Görüntülü Reklamlar, Gonca’nın işletme hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

73-) Büyük bir firmanın pazarlama müdürü olan Ceren, mümkün olduğunca çok web sitesi ve uygulama genelinde global internet kullanıcılarına ulaşmasını sağlayacağı için Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyası başlatmayı düşünüyor.
Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyasının Ceren’e sağlayacağı diğer fayda aşağıdakilerden hangisidir?

74-) İleri yaştaki kişiler için spor ekipmanları üreten bir şirket, yeni müşterilere erişmek amacıyla Google Görüntülü reklamları kullanmak istiyor. Ürün grubu, sporla ilgilenen veya ilgilenmeyen 65 yaş üzeri kişilere yöneliktir.
Bu kullanıcılara erişmek için en iyi seçenek hangisidir?

75-) Ayşe, Google Görüntülü Reklamlar kampanyası için pazarlama hedefi olarak “Kararları etkileyin” hedefini kullanıyor.
Aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisi Ayşe’nin kampanyasına uygundur?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel)

76-) Müşteri yolculuğu, zamanla daha karmaşık hâle geldiği için özel bir teklif stratejisi gerektiriyor. Google, buna çözüm olarak otomatik teklif özelliğini sundu.
Otomatik teklif, reklamverenlere aşağıdaki avantajlardan hangilerini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

77-) Dora kendisinin sunduğuna benzer ürünler aradıklarında müşterilere ulaşmak için Google Arama’yı kullanıyor. Kullanıcılarla yeniden bağlantı kurmak ve satışları artırmak için Görüntülü Reklam Ağı’nda Yeniden Pazarlama kampanyası oluşturmak istiyor.
Yeniden pazarlama, bu pazarlama hedefine ulaşmasında Dora’ya nasıl yardımcı olabilir?

78-) Küçük bir işletme sahibi olan Serap, lojistikten pazarlamaya birçok sorumluluğa sahip. Google Arama ile büyük başarı sağladı (aylık yüzlerce dönüşüm) ve bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturarak erişimini genişletmek istiyor. Ancak bunun mümkün olduğunca zahmetsiz şekilde yapılmasını istiyor.
Hangi tür Görüntülü reklam kampanyası yürütmelidir?

79-) Farklı pazarlama hedeflerine sahip kampanyaların Performans Planlayıcı’da farklı planlara ayrılması neden gereklidir?

80-) Tuana, kampanya yönetimi sürecini daha verimli hale getirmek istediği için otomatik teklifi kullanmayı düşünüyor.
Hangi üç yolla otomatik teklif verimliliği artırabilir?
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

81-) Aşağıdaki otomatik teklif stratejisi türlerinden hangisi hedef edinme başına maliyet (EBM) kapsamına girer?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel)

82-) Faruk, tüplü dalış dersleri veren ve dalış ekipmanları satan bir işletmenin sahibi. Faruk, tüplü dalış dersleri ile ilgili araştırma yapan kullanıcılarla etkileşime geçmek istiyor.
Faruk, Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını oluştururken aşağıdaki pazarlama hedeflerinden hangisini seçmelidir?

83-) Berhan, web sitesi ve uygulaması üzerinden ev eşyası satıyor.
Berhan’ın işletmesi için amaçladıklarını gerçekleştirmesinde ve hedeflerine ulaşmasında Google Ads aşağıdaki katkılardan hangilerini sağlayabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

84-) Google Görüntülü Reklamlar, her gün binlerce reklamverenin istedikleri sonuçları elde etmelerini nasıl sağlar?

85-) Google Ads, tüm reklamverenlere şu üç imkanı sunacak şekilde tasarlanmıştır: alaka düzeyi, kontrol ve sonuç. Alaka düzeyini, reklamverenleri doğru zamanda doğru kullanıcılarla buluşturarak sunar. Sonuçları, yalnızca reklam tıklandığında ücret alarak sunar.
Google Ads, kontrol imkanını nasıl sunar?

86-) Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızın neredeyse tüm özelliklerini optimize etmek ve otomatikleştirmek için tam otomasyondan yararlanır. Tek yapmanız gereken birkaç giriş sağlamaktır.
Kullanıcı, Akıllı Görüntülü Reklam kampanyasına ne girebilir?

87-) Ceyda, Google Görüntülü Reklam Ağı için yeniden pazarlama kampanyasıyla ciddi performans artışı sağlıyor ve bunu daha da ileriye taşımak istiyor.
Aşağıdaki hedefleme seçeneklerinden hangisini tercih etmelidir?

88-) Cenk, kaykay ekipmanı satan bir internet mağazasının sahibi. Potansiyel müşterilerin belirli kaykaylara baktığını ancak satın alma işlemini tamamlamadan web sitesinden ayrıldığını fark ediyor.
Cenk, satın alma işlemini tamamlamamış potansiyel müşterilere aynı kaykayların gösterilmesi için aşağıdaki Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarından hangisini kullanabilir?

89-) Lila, işletme hedeflerine uygun bir kampanya türü seçme sürecinde.
Kampanya türünü seçmeden önce işletme hedeflerini düşünmesi neden önemlidir?

Google Ads görüntülü reklam ağı sertiifkası

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel)

90-) Google Görüntülü Reklamlar, reklamverenlerin pazarlama hedeflerine ulaşmasına ve sonuç elde etmesine nasıl yardımcı olur?

91-) Cansu, Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını başlattıktan sonra online evcil hayvan mağazasına önemli ölçüde trafik aldı. Ancak online mağazasını ziyaret eden birçok kullanıcı satın alma işlemi yapmadı.
Cansu, bu ziyaretçilerle yeniden etkileşime geçmek için yeni Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını oluştururken aşağıdaki pazarlama hedeflerinden hangisini seçmelidir?

92-) Küçük bir pazarlama ekibi, internette gezen kullanıcılara alakalı reklamlar sunabilmek için Google Görüntülü Reklamlar kullanıyor.
Google Görüntülü Reklamlar’ın bu değerli kitlelerle bağlantı kurduğu yerler hakkında aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

93-) Meryem, hem fiziksel mağazaları hem de internet mağazasıyla hizmet veren bir oyuncak mağazaları zincirinin online reklam kampanyalarını yönetiyor.
Meryem, ürünlerinin resimlerini göstermek, şirketlerinin sunduğu oyuncaklardan oluşan online envanter ile yerel envanterlerin reklamını yapmak ve hem web sitesinde hem yerel oyuncak mağazalarında trafiği artırmak için hangi Google Ads kampanyasını kullanmalıdır?

94-) Performans Planlayıcı, tüm Google Ads kampanyalarınızdaki fırsatları tespit etmenize aşağıdaki yollardan hangileriyle yardımcı olabilir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel) bunlarla sınavı geçebilirsiniz.

95-) Didem, başarılı bir yeniden pazarlama kampanyası yürütüyor. Diğer hedefleme seçenekleriyle erişimini genişletmek istiyor. “Kararları etkileyin” pazarlama hedefiyle yeni bir Google Ads Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluştururken hedefleme seçeneği olarak Benzer Kitleler’i tercih ediyor.
Benzer Kitleler belirlenirken aşağıdaki bilgilerden hangisi kullanılır?

96-) Rüya, bir hava yolu şirketinde pazarlama yöneticisi. Firmanın dijital reklamcılık bütçesini aylık bazda planlaması isteniyor. Bu görevin yerine getirmek için Google Ads Performans Planlayıcı’yı seçti.
Performans Planlayıcı Rüya’ya aşağıdaki avantajlardan hangi ikisini sunar? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

97-) Duyarlı görüntülü reklamları ne zaman kullanmalısınız?
98-) Google Ads’de aşağıdakilerden hangilerini yapabilirsiniz? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

99-) Aşağıdakilerden hangisi Duyarlı Görüntülü Reklamların avantajlarından biridir?

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları uygun fiyatlarla sizin yerinize alabiliriz.

100-) Cemre, internet üzerinde antika eşyalar satan büyük bir firmanın sahibi. Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası oluşturmak istiyor.
Akıllı Görüntülü Reklam kampanyası oluşturabilmek için sağlaması gereken üç girdiden ikisi aşağıdakilerden hangileridir? (İki seçenek belirleyin.)
Tüm Doğru Yanıtları Seçin

101-) Cansu, Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını başlattıktan sonra online evcil hayvan mağazasına önemli ölçüde trafik aldı. Ancak online mağazasını ziyaret eden birçok kullanıcı satın alma işlemi yapmadı.
Cansu, bu ziyaretçilerle yeniden etkileşime geçmek için yeni Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını oluştururken aşağıdaki pazarlama hedeflerinden hangisini seçmelidir?

Tüm Sorular Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası sınavından öğrenilmiştir.

Google ads arama ağı sertifikası soruları ve cevapları, Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı Sınav Soruları ve Cevapları, Google ADS Ölçüm Sertifikası Sınav Soruları ve Cevapları, Google Ads Video Reklamcılık Sertifikası Cevapları için lütfen tıklayın.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası
Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel) her bir sorunun cevabı mevcuttur.

Google Ads Sertifikası Görselisi
Google Ads Sertifikası Görselisi

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru hakkında detayları için iletişime geçebilirsiniz.

Google Ads Logosu
Google Ads Logosu

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021, devamlı güncellenecektir.

Berna, bir Google Arama Ağı reklamının daha iyi bir reklam sıralamasına sahip olması
Berna, bir Google Arama Ağı reklamının daha iyi bir reklam sıralamasına sahip olması

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavı Soru ve Cevapları 20021 (Güncel) öğrenmek artık çok kolay.

Sertifika Soruları

Google, Youtube, Hubspot gibi tüm sertifikaları sizlerin yerine sınava girerek alıyorum.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın