Google Ads Sertifikası Sertifikalar

Google Ads (Adwords) Sertifikası Nasıl Alınır? 2021 Skillshop

Google Ads sertifikası nasıl alınır? Google Ads Sertifikası mı almak istiyorsunuz? Hazırlamış olduğumuz bu kılavuzdan Google Ads sertifikanızı nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

google ads sertifikası
google ads sertifikası

Google Ads sertifikası, pazarlamacılar için önemli bir kimlik belgesidir. Belli bir bilgi düzeyini veya konuyla ilgili alaka düzeyini kanıtlamanın standartlaştırılmış birkaç yolundan biridir. Özel bir rozet olmasa da, elde etmek için Google Ads’in günlük olarak kullandığı kavramları veya deneyimi öğrenmek için belirli bir düzeyde çalışma gerektirir.

Google Ads Sertifikası Sahibi Olmak İster Misiniz?

300 TL’ye tüm Google Ads Sertifikalarına, zaman harcamadan sahip olabilir ve Google Partners programının sağladığı avantajlardan faydalanabilirsiniz. Detaylar için iletişime geçebilirsiniz. Mail: [email protected]

Google Ads Sertifikası Nedir Nasıl Alınır?

Google Ads sertifikası, Google’ın pazarlamacıları çevrimiçi reklamcılıkta uzman olarak kabul ettiği bir süreçtir. Kişiler, Google Ads sertifika sınavlarını geçtikten sonra kişiselleştirilmiş bir sertifika alır ve bir şirkete bağlıysa, şirketin Google İş Ortağı (Google Partner) kimlik bilgilerine katkıda bulunabilir. Birçok Google ürünü, özelliği ve girişimi gibi, Google Ads Sertifikası programı da yıllar içinde gelişti ve değişti. Sertifika programı eskiden bağımsız bir programdı ve sınavlara girmenin bir maliyeti vardı.

Bu durum, Google Partners programının oluşturulmasıyla değişti ve 2018’de Google Academy for Ads’e geçişle daha da gelişti. Bu durum sonradan yakın zamanda Skillshop’a geçilerek yeniden markalaştı.

Google Ads Sertifikası, birkaç yıl önce eğitim içeriği ve sınavlarda olduğu gibi (Google AdWords, Google Ads olarak yeniden markalanmadan önce) hala aynı şekilde çalışmaktadır. Ancak, Google Partners programıyla bağlantı, bağımsız bir platforma geçti ve yıllar içinde gerçekleşen daha yeni değişiklikler bireyler ve öğrenciler için kafa karıştırıcı olabiliyor.

Google Ads Sertifikası, yıllar içinde ajanslar ve şirketler için giriş seviyesi arama pazarlamacılığı rolleri için bile minimum veya beklenen bir gereklilik haline geldi. Google’ın bu temel düzeyde konu teşhiri olması, bir okul ders kitabının Google Ads’in nasıl çalıştığına dair sağlayabileceğinden çok daha belirgindir. Bunun da ötesinde, şirketlerin Google İş Ortağı hesabıyla zaten sertifikalı olan bir kişiyle bağlantı kurabilmenin değeri var.

Bu adım adım Google Ads Sertifikası Nasıl Alınır kılavuzu, Reklamları ilk kez yaparken veya geri dönüp Skillshop’taki yeni sistem ve formatla karşılaştığınızda kafa karıştırıcı bir süreç olabileceğinden, Reklamların nasıl sertifikalandırılacağına dair açıklamalı kılavuz niteliğindedir.

Google Ads Sertifikası Görselisi
Google Ads Sertifikası Görselisi

Google Hesabınızı Oluşturun veya Seçin

Google Ads Sertifikası için kullanılacak doğru Google hesabını belirleyerek başlayın. Bir ajans veya şirket için çalışıyorsanız, iş e-posta adresinizi kullanmanız gerekebilir.

Bireyseniz ve Google Ads Sertifikası almayı kendi başınıza yapıyorsanız, sertifikanızın kişisel ve herkese açık olarak bağlanmasını istediğiniz bir Google hesabı seçmeniz gerekir. Bu, bir Gmail hesabı veya herhangi bir kişisel e-posta hesabına bağlı olarak oluşturduğunuz bir Google hesabı olabilir.

http://accounts.google.com adresinden kolayca yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Google Ads Sertifikası Sınav Soru ve Cevapları
https://sertifikasoruvecevaplari.com/google-ads-arama-agi-sertifikasi-sinav-soru-ve-cevaplari-2020-guncel/

Google Ads Sertifikası için Skillshop’a Giriş Yapın

Google hesabınızı elinize aldığınızda, diğer tüm Google hesaplarından çıkış yaptığınızdan emin olun. Diğer bazı Google ürünleri gibi, şu anda birden fazla hesapta oturum açtığınızda kafa karışıklığı veya giriş zorlukları olabilir. Yalnızca sertifika için kullanmak istediğiniz hesapta oturum açtığınızda, https://skillshop.exceedlms.com/student/catalog/list?category_ids=2861-google-ads-sertifikasyonlari adresine gidin.

google ads sertifika listesi
google ads sertifikası listesi

Burada, başlamak istediğiniz belirli Google Ads Sertifikası bulabilir ve üzerine tıklayabilirsiniz. Belirli sertifika dahilinde, genel bakış bilgilerini okuyun. Başlamaya hazır olduğunuzda Başlayın düğmesini tıklayın.

Kurduğunuz ve kullanmak istediğiniz Google hesabıyla bir kez daha kimlik doğrulamanız gerekebilir. Skillshop’a ilk kez giriyorsanız, kabul etmeniz gereken hizmet şartları da size sunulacaktır.

Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, hesap Google Ads sertifikası durumunuzu şirketiniz ve Google Partners hesabınızla paylaşma seçeneği sunulur. Google İş Ortağı değilseniz veya bir şirketle bağlantılı değilseniz, “hayır” ı seçebilir ve süreçteki bu adımı geçebilirsiniz.

Google Ads Sertifikası Sınavlarına Hazırlanın

Google hem temel eğitim bilgilerini hem de daha kapsamlı eğitim içeriğini sağlar. Belirli Google Ads sertifikası şunları içerir:

  • Google Ads Arama Ağı Sertifikası
  • Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası
  • Alışveriş Reklamları Sertifikası
  • Google Ads Video Reklamcılık Sertifikası
  • Google Ads Uygulamaları
  • Google Ads – Ölçüm Sertifikası

Google Ads’de ve sertifika sınavlarında yeniyseniz, önce Google Ads Arama Sertifikasyonu ile başlamanızı tavsiye ederim. Arama reklamları, genellikle bir şirketin yayınlayacağı en yaygın reklam türüdür. Ancak alışveriş gibi bir şeye daha fazla odaklanırsanız, oradan başlayın.

Google Ads Arama Ağı Sertifikası
Google Ads Arama Ağı Sertifikası

Google Ads Sertifikası eğitim içeriği, bu belirli sertifikaların her birine bağlıdır. Bunlardan herhangi birini tıkladığınızda, hızlı bir bilgi değerlendirmesini ve ardından diğer kaynakları içeren başlangıç seçenekleri sunulur. Eğitim içeriği uzmanlığı için en az birkaç saat inceleme yapmayı planlamanız gerekecek.

Reklam kampanyalarını yönetiyorsanız veya daha kapsamlı bir görünüme sahipseniz, daha hızlı bir şekilde yapsanız bile modülleri gözden geçirmek yine de iyi bir fikirdir. Örnek sorular oldukça faydalıdır – gerçek sınavlarda göründükleriyle aynı biçimde yazılırlar.

Daha önce sertifika almadıysanız ve / veya orta düzeyde bir Reklam deneyiminiz yoksa eğitim içeriğini atlamayın!

Google Ads Sertifikası Sınavlarını Geçmek

Google Ads Sertifikası sahibi olmak için, değerlendirmeyi ilgili sertifika uzmanlıklarından herhangi birinde geçmeniz gerekir. Sertifikanız daha sonra bu belirli ürün odak alanı için verilecektir.

İstediğiniz kimlik bilgileriyle ilgili olanların tümüne hakim olana ve elde edene kadar bir uzmanlık ile durabilir veya ek uzmanlıklardan geçerek devam edebilirsiniz. Aşırı başarılıysanız veya standartlaştırılmış testleri seviyorsanız, Google Ads Sertifikası alamayacağınızı söyleyen hiçbir şey yoktur.

Google Ads Sertifikası sınavını geçemezseniz, yeniden deneyebilmeniz için bir bekleme süresinin olduğunu unutmayın. Pas vermemenin tek gerçek cezası bu.

Google Ads Sertifikası, Google Partners ile bağlantı kurun

Sorumluluk reddi beyanı: Google Partners Programı gereksinimleri 2021’de değişiyor. Bunların 2020 ortalarında güncellenmesi planlanmıştı, ancak ertelendi. Bu bilgiler, 2021 güncellemelerinden önceki mevcut süreç içindir.

Google Partners’a kredi ve diğer ilgili avantajlar için bireysel hesabınızı şirketinize bağlamak istiyorsanız, hesabınızı şirketinizle paylaşma adımını atmış olmanız gerekir.

Adımı atladıysanız veya hayır dediyseniz, geri dönüp bunu şimdi yapabilirsiniz. Hala Skillshop’ta oturumunuz açıkken, sağ üst köşedeki kullanıcı simgenize ve ardından Profilim’e tıklayın. Ardından, sağ üstteki Profili düzenle’yi tıklayabilirsiniz. Bu sayfada, yine şirketinizle paylaşma seçeneği sunulur. Bu süreç, sizi doğrulayan ve şirketinizle bağlantı kuran profil bilgilerinizin tamamlanmasını gerektirir.

Diğer taraftan, Google Partners tarafından doğrulamak için, Google Partners profilinizin yöneticisinin Google Ads’de sizin için bir kullanıcı hesabı oluşturduğundan emin olması ve bunu Google Ads’deki Ortaklar sekmesinde görebildiğini doğrulaması gerekir.

Google bunu Skillshop hesabınızla eşleşmek için kullandığından, bu hesap bir İş Ortağı olan şirket ana hesabına bağlanacaktır. Yine, bu sürecin, iş ortağı statüsü için bazı gerekliliklerle birlikte 2021’de değişmesinin planlandığını unutmayın.

Google Ads Sertfikası Aldım Ya Sonra ?

Sertifikanızı tamamladıktan sonra, başarınızdan gurur duymalısınız. Birçok işe alma yöneticisi veya şirket tarafından sertifika alınması bir gereklilik olsa da, öğrenim materyallerini incelemek veya bir süre reklamlarda çalışıyor olmak hala çaba gerektiriyor. Rolünüze ve kariyer yolunuza bağlı olarak, bunlar elde edilecek harika ek sertifikalar ve uzmanlıklar olabilir.

Zaman içinde yenilemek için sınav sertifikalarınızın ne zaman sona erdiğini not edin. Ayrıca, bilginizi, uzmanlıklarınızı geliştirmek için girebileceğiniz Google Ads Sertifikası paketinde Google Ads ürün özellikleri hakkındaki diğer sınavları da not edin.

Ortak şirketler, hem sertifikalı birey hem de şirket için değer sağlayan belirli alt konulardaki ek sınavları geçen bağlı bireylere dayalı olarak belirli uzmanlıklar elde edebilir.

Sertifika Soruları

Google, Youtube, Hubspot gibi tüm sertifikaları sizlerin yerine sınava girerek alıyorum.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın