Hubspot Sertifikası

HubSpot Sertifika Sınav Programı Kılavuzu (2023)

HubSpot Sertifika Sınav Programı Kılavuzuna Hoşgeldiniz. Dijital pazarlamanın yüksek tempolu dünyasında, öğrenecek şeyleriniz asla bitmiyor.

Neyse ki, dijital pazarlamacı olarak becerilerinizi geliştirmek için çevrimiçi sayısız kaynak var. İster yeni başlayan biri olun ister uzman olun bu içerik gerçekten sizlere değer katacak.

HubSpot Akademisi, dijital pazarlamacıların, satış görevlilerinin, tasarımcıların ve geliştiricilerin sektördeki en iyi uygulamaları öğrenmeleri ve çalışmalarını sürekli olarak iyileştirmeleri için bir çevrimiçi öğrenme merkezidir. Anlayacağınız üzere yalnızca pazarlama otomasyon yazılımı kullanıcıları için değildir.

Bu Sertifikalara Sahip Olmak İster misiniz?

Siz de hubspot sertifika sahibi olmak istiyorsanız iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece 1 gün içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz.

HubSpot Sertifika ve Kursları Nelerdir?

HubSpot Akademinin sertifika ve kursları, dijital pazarlama endüstrisinde yer alan herkesin stratejisini geliştirmesine yardımcı olmayı amaçlayan ücretsiz eğitim kaynaklarıdır.

HubSpot Akademi, e-posta pazarlaması, içerik pazarlaması, satış ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı konuda hem normal kurslar hem de sertifika kursları sunmaktadır. Hem sertifika kursları hem de normal kurslar, deneyimli çalışanların konu hakkında derinlemesine bilgi sağladığı bir dizi ders içerir. Bunlar kısaca, isteğe bağlı videoların yanı sıra ilgili slayt destekleri ve derslerin transkripsiyonları şeklinde gelir.

Normal HubSpot Akdemi kursları sertifikalardan ayrıdır ve sonunda sınav yoktur. Daha kısa olma eğilimindedirler ve ücretli medya stratejisi veya HubSpot’ta özel raporlama gibi belirli bir konuya daha fazla odaklanırlar.

HubSpot sertifika için, tüm dersler ve sınavlar gibi diğer öğrenme materyallerini tamamladıktan sonra, öğrendiklerinizi test eden sertifika sınavına gireceksiniz. Geçerseniz (genellikle% 75’in üzerinde doğru), yazıcı dostu bir sertifikanın yanı sıra Linkedin profilinizdeki her sertifika için ödül rozetleri ekleme seçeneği kazanırsınız.

Unutmayın, çoğu sertifika yalnızca bir veya iki yıl geçerlidir, bu nedenle sık sık geri dönüp yeniden sertifika almanız gerekir.

Kurslar, yeni taktiklere ve öngörülere göre düzenli olarak güncellenir, bu nedenle her yeniden sertifikalandırmada büyük olasılıkla yeni bir şeyler öğreneceksiniz.

Sizin için hangi HubSpot sertifikalarının uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için (hepsini öneriyor olsak da), her hubspot sertifikasının amacı ve sertifika aldıktan sonra öğreneceğiniz şeylerin dökümü aşağıda.

HubSpot Marketing (Pazarlama) Sertifikaları

1.) Inbound HubSpot Sertifika

inbound hubspot sertifika
inbound hubspot sertifika

Inbound HubSpot sertifika, işlerini dijital ortamda büyütmek isteyen herkes için temel bir unsurdur.

Bu kurs, inbound marketing (pazarlama) temellerini, inbound metodolojiyi ve çarkı yıkar ve bunları işinize nasıl uygulayacağınızı öğretir.

Bu kursta, inbound (gelen) metodolojiyle tanışacaksınız ve ardından daha derine inerek, pazarlamadan satışa ve hizmetlere kadar başarılı bir inbound işi nasıl yürüteceğinizi öğreneceksiniz.

Bu HubSpot sertifika, işinizi büyütme, bir şirket amacı oluşturma, iş hedefleri belirleme, alıcı kişileri oluşturma ve daha fazlasını içerir.

Dersler: 7
Süre: 2 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

2.) Inbound Marketing (Gelen Pazarlama) Sertifikası

inbound marketing sertifikası
inbound marketing sertifikası

İster dijital pazarlamada yeni olun, ister yeni bir iş kuruyor olun veya yalnızca çevrimiçi olarak hedef kitlenize ulaşma konusunda daha iyi bir anlayış kazanmak istiyorsanız, inbound (gelen) sertifikanızı almak harika bir ilk adımdır.

Sizde, her gün kullandığınız arama motoru optimizasyonu, harekete geçirici mesajlar ve dijital pazarlamanın sayısız diğer temel alanlarını ilk kez öğrendiğinizde inbound marketing (gelen pazarlama) sertifikasını tamamlamak isteyeceksiniz.

Inbound (gelen) sertifikasyondan farklı olarak, bu hubspot sertifika, inbound marketing (gelen pazarlama) tekniklerini özlü, anlaşılması kolay bir formatta parçalar ve potansiyel müşterileri dönüşüm huninizde daha iyi yönlendirmek ve şirketiniz için daha fazla iş kazanmak için farklı taktikleri nasıl kullanabileceğinizi vurgular.

Dersler: 10
Süre: 4,12 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

3.) Email Marketing (E-posta Pazarlama) Sertifikası

HubSpot e-posta pazarlama sertifikası
HubSpot e-posta pazarlama sertifikası

E-posta ile pazarlama, kurşun beslemenin önemli bir bileşenidir.

Doğru şekilde yapıldığında, başarılı bir e-posta pazarlama stratejisi satış hunisindeki potansiyel müşterileri tutabilir ve sonunda müşterilerinizi markanızın sadık destekçileri haline getirebilir. Bununla birlikte, e-posta pazarlamasında ustalaşmak zor olabileceğinden, HubSpot’un e-posta pazarlama sertifikası sizi tüm süreç boyunca yönlendirerek aşağıdaki konularda bilgi sağlar:

İşleyen bir e-posta pazarlama stratejisi nasıl oluşturulur?
Yaşam döngüleri aşamasında doğru kişiye doğru zamanda doğru mesajı gönderdiğinizden emin olmak için kitlenizi bölümlere ayırmak.
Yüksek performanslı bir e-posta pazarlaması neye benzer?
E-posta ile pazarlama çabalarınızın başarısını nasıl doğru bir şekilde ölçebilirsiniz?

Dersler: 11
Süre: 3,18 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

4.) İçerik Pazarlama Sertifikası

içerik pazarlama sertifikası
içerik pazarlama sertifikası

Etkili dijital pazarlama planının merkezinde harika bir içerik stratejisi vardır.

İçerik, web sitenize ziyaretçi çekmek, hedef kitlenizde güven oluşturmak, düşünce liderliği kurmak ve nihayetinde işinizi büyütmek için harika bir araçtır.

İster içerik pazarlamasında yeni olun, ister becerilerinizi geliştirmenin yollarını arıyor olun, HubSpot’un içerik pazarlama sertifikası sizi hızlı bir başarıya götürecektir.

İçerik pazarlama sertifikası, içerik fikirleri üretme, bir hikaye anlatmak için içeriğin nasıl kullanılacağı, etkili uzun vadeli içerik stratejisinin arkasındaki yapı taşları ve mevcut içeriğin tanıtılması, yeniden kullanılması ve analiz edilmesi üzerine ipuçları içerir. Gerçekten herhangi bir modern pazarlamacı için sahip olması gereken bir sertifikadır.

Dersler: 14
Süre: 6.08 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

Satış Sertifikaları

5.) Inbound Sales (Gelen Satış) Sertifikası

Yelpazenin satış tarafındakiler için, gelen satış sertifikası, metodolojiye başlamanızı sağlamanın anahtarıdır.

Gelen pazarlama sertifikasyonuna benzer şekilde, gelen satış sertifikası, gelen satış metodolojisinin temellerini ve modern alıcılarla nasıl uyumlu olduğunu kapsar.

Bu sertifikasyonu tamamladıktan sonra, potansiyel alıcıları belirlemek, bu alıcıların dikkatini çekmek ve mesajınızı onların benzersiz ihtiyaçlarına göre kişiselleştirmek için daha donanımlı olacaksınız.

Dersler: 5
Süre: 2,11 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

6.) Sorunsuz Satış Sertifikası

Sorunsuz satış sertifikası Satış ekibinizin daha iyi büyümesine yardımcı olmak için, süreçlerindeki sürtünmeyi ortadan kaldırmanın yollarını bulmanıza yardımcı oluyor. Bu sertifika, ekibinizin satışa daha fazla zaman ayırabilmesi için sorunsuz satış çerçevesinin nasıl kullanılacağına odaklanır.

Bu hubspot sertifika, satış ekibinizi geride tutan sürtüşmeyi belirlemenize yardımcı olarak başlar, ardından bu anlaşmazlığı nasıl ortadan kaldıracağınızı ve satış ekibinizi nasıl etkinleştireceğinizi öğretir. Ayrıca, alıcınızın ihtiyaçlarını önceliklendirerek ekibinizi hedef alıcınızla nasıl uyumlu hale getireceğinize odaklanacaksınız.

Dersler: 4
Süre: 1,01 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

9.) HubSpot Satış Yazılımı Sertifikası

hubspot satış yazılımı sertifikası
hubspot satış yazılımı sertifikası

Pazarlama yazılımı sertifikasyonu gibi, HubSpot satış yazılımı sertifikası da yeni kullanıcılara HubSpot CRM’yi nasıl kullanacaklarını gösterir ve zamanlarının daha azını manuel görevler yaparak ve zamanlarının daha fazlasını potansiyel alıcılara satmalarını sağlayacak temel özellikleri kapsar.

Her özellikte size adım adım yol göstererek (ayrıca satış stratejinizdeki her bir özelliği nasıl kullanacağınıza dair değerli bilgileri paylaşarak), bu sertifika yalnızca bu yazılımda uzmanlaşmanıza değil, aynı zamanda daha güçlü bir satış stratejisi geliştirmenize de olanak tanır. iyi.

Dersler: 3
Süre: 1,08 saat
Kullanılabilirlik: HubSpot satış kullanıcıları için ücretsiz

Tasarım sertifikaları

10.) Büyüme Odaklı Tasarım Sertifikası

En yüksek performansı sağlamak için web sitenizi nasıl tasarlayabilirsiniz?

Büyüme odaklı tasarım (BOT) sertifikası, yalnızca web tasarımına daha akıllı bir yaklaşım göstermekle kalmayacak, aynı zamanda bu tür tasarımı kendi web sitenizde nasıl uygulayacağınıza dair derinlemesine bir açıklama sağlayacaktır.

Ayrıca kurs, paketlerinizin nasıl fiyatlandırıldığına, ekibinizin büyümeye dayalı bir tasarım anlayışına geçişine ve çok daha fazlasına ilişkin bilgileri de paylaşıyor.

Dersler: 7
Süre: 4,12 saat
Kullanılabilirlik: Herkese ücretsiz

Sertifika Soruları

Google, Youtube, Hubspot gibi tüm sertifikaları sizlerin yerine sınava girerek alıyorum.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın