Hubspot Sertifikası Sertifikalar

Kariyerinize Faydası Olacak En İyi 10 Dijital Pazarlama Sertifikası

Kariyer gelişiminiz için en iyi dijital pazarlama sertifikası ve kurslarının hangilerine sahip olmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Dijital pazarlama sertifikası ile uzmanlığınızı geliştirmek için hazırlanan bu kapsamlı listeye bir göz atın isterseniz.

Dijital pazarlama, heyecan verici ve sürekli gelişen bir meslektir. Rekabette bir adım önde olmak isteyen uzmanların, dijital cephede meydana gelen en son trendlerin tümüne vizyoner bir yaklaşım sergilerken çok çalışması gerekiyor.

Rekabette öne geçmek için, profili güçlendiren ve saygın kuruluşlarda işe alınma şansını artıran en iyi dijital pazarlama sertifikası (hem ücretsiz hem de ücretli) programlarından bahsedeyeceğim.

dijital pazarlama sertifikası
dijital pazarlama sertifikası

İnsan kaynakları uzmanları, özellikle de dijital pazarlama ve sosyal medya ajansları için işe alım yapan kişiler, ilgili alanlarındaki en son trendler, haberler ve tekniklerle her zaman güncel olan yetenekleri ararlar. Bu arayışlarında dijital pazarlama sertifikası önemlidir.

Sertifika Soru ve Cevapları olarak, akademik ve profesyonel kariyerinizde öğrenmenize ve mükemmelleşmenize gerçekten yardımcı olabilecek değerli dijital pazarlama sertifikaları ve çevrimiçi kursların bir listesini oluşturduk. Liste çok fazla olabileceğinden, yalnızca anlamlı olanları tartışacağız, bu yüzden okumaya devam edin! Bu dijital pazarlama sertifikaları sırayla bitirmek için bir kural veya standart yoktur. Adaylar, beğenilerine veya kuruluşun gerekliliğine göre bir kurs seçebilirler.

İşte bazı en iyi dijital pazarlama sertifikalarının listesi:

Google Ads Sertifikası

Şimdi bu kesinlikle aşina bir dijital pazarlama sertifikası! Sosyal medya ve dijital pazarlamada ister acemi ister profesyonel olsun, bir Google Reklam kampanyasının, ilk etapta nasıl tasarlandığına bağlı olarak, bir pazarlama planı yapabileceğini veya bozabileceğini çok iyi bilmelisiniz. Bununla birlikte, büyük arama motorunda reklam vermek, bir işletme için daha hızlı Yatırım getirisi getirisi sağlar.

Burası Google Ads Sertifikasyonunun devreye girdiği yerdir ve programı geçmek için reklamlarla ilgili temelden ileri seviyeye uzmanlığınız belirlenir. Sınavı geçmek için çevrimiçi reklamcılık, kampanya kurulumu, yürütme, yönetim, ölçüm ve optimizasyon ile ilgili kavramlarınız net olmalıdır. Google Ads Temel Düzey sınavını geçmek için% 80’in üzerinde puan almalısınız.

Başlamak için, Skillshop’da bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Sizlerin adına sınava girerek uygun fiyatlar ile bu sertifikaların tamamını 1 gün içerisinde %100 başarı ile sizlere kazandırabiliriz. Google Ads Sertifika Soru ve Cevapları içeriğimize göz atmak işine yarabilir.

Google ads arama ağı sertifikası
Google ads arama ağı sertifikası

Google Analytics IQ Sertifikası (Dijital Pazarlama Sertifikası)

Bir dijital pazarlamacı ve sosyal medya tutkunu için Google tıpkı bir ağabey gibidir ve bunu öğrenmek dijital pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Başarılı olmak için, bir analiz uzmanı olmanıza gerek yok, ancak Google kampanyalarının ve KPI izlemenin ölçümlerini nasıl ölçeceğiniz konusunda iyi bir kavrayışa sahip olmak, oyunda önde olmak için bir zorunluluktur.

Google Analytics IQ (Bireysel Kalifikasyon) Sertifikası, arama motoru devi hakkında öğrendiklerinizi test ederken, bir başvuru sahibinin 70 sorudan oluşan son değerlendirmeyi geçmesi gerekir.

Başlamak için, bir başvuru sahibinin bir Google Analytics Akademisi profili oluşturması gerekir, sertifika ücretsizdir. Toplam süre taahhüdü dört ila altı saat arasında değişir. Gitmeniz gereken harika bir dijital pazarlama sertifikası.

Hootsuite Sosyal Pazarlama Sertifikası

Aslında, sosyal medya güçlü bir araçtır ancak her saniye daha fazla trafik eklenmesiyle doyma noktasına ulaşmıştır. Ancak işverenler, büyüyen platform hakkında sürekli bilgi edinmeye istekli ve oyunda bir adım önde olmayı taahhüt eden adaylar da arıyor.

Hootsuite, sosyal medya pazarlama becerilerini geliştirmek için sertifikalar ve kurslar da sunan birçok popüler sosyal medya yönetim platformundan biridir. Adaylar, sosyal medya stratejisindeki uzmanlıklarını artırmak için başlangıç / giriş kurslarından orta ve ileri seviyelere kadar seçim yapma seçeneğine sahiptir. Hootsuite tarafından sağlanan bu özel Sosyal Pazarlama Sertifikası, sosyal medya pazarlamacılığının temel kavramları hakkındaki bilginizin yanı sıra sosyal pazarlamacı olarak yeteneğinizi test edecektir. Adayların 60 sorudan oluşan çevrimiçi bir sınavı geçmeleri gerekmektedir. Ücretli dijital pazarlama sertifikası, profilinize kesinlikle daha fazla değer katar.

Tek yapmanız gereken, Hootsuite Academy resmi web sitesini ziyaret etmek ve maliyete göre değişen sertifika planlarının listesine göz atmaktır. Hepsini görmek için Hootsuite sertifikaları sayfasını ziyaret edin, ilk üçü ise maliyetleriyle birlikte aşağıda listelenmiştir!

  • Social Marketing Certification (Sosyal Pazarlama Sertifikası): 199 $
  • Advanced Social Advertising Training (İleri Sosyal Reklamcılık Eğitimi): 249 $
  • Advanced Social Media Strategy Certification (Gelişmiş Sosyal Medya Stratejisi Sertifikası): 999 $

HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikası

“İçerik Kraldır” dememizin nedeni, özellikle dijital olan her şeyin temel unsuru olarak kalacak olan kaliteli, özgün ve alakalı içerik söz konusu olduğunda, genel çevrimiçi stratejiler üzerindeki etkisidir. Birçok ajans, olağanüstü iletişim ve yazma becerilerine sahip yetenekleri işe alır.

HubSpot tarafından sağlanan İçerik Pazarlama Sertifikasyonunun, 12 farklı içerik ve iletişim sektörünü kapsayan kullanışlı olduğu yer burasıdır. Hubspot, günümüzde şirketler tarafından tercih edilen en iyi dijital pazarlama sertifikası olarak tanımlanır. Çünkü HubSpot, dijital pazarlama alanında bilinir.

HubSpot Akademi web sitesine gidin ve ücretsiz olarak dijital pazarlama sertifikası almaya devam edin. Her şeyi bitirmek için toplam süre yaklaşık dört saattir.

hubspot
hubspot

Digital Garage’dan Dijital Pazarlama Sertifikası Temelleri

Google’ın sunduğu Digital Garage, dijital pazarlamanın neredeyse her yönünü ve ortamını kapsar. Dijitalle ilgili her şeyde kazancınızı kazanmak için yapmanız gereken tek şey bir dijital pazarlama sertifikası seçmek. Analitik, veri içgörüleri, görüntülü reklamcılık ve daha pek çok konuyu kapsayan yaklaşık 26 konuyu kapsayan Dijital Pazarlamanın Temelleri olacaktır. Daha çok “hepsine hükmedecek bir dijital pazarlama sertifikası” gibi.

Sertifikayla ilgili ayrıntılar için Google Dijital Atölye’yi ziyaret edin, ücretsizdir ve sertifikaları tamamlama süresi değişiklik gösterir.

YouTube Sertifikası

Sosyal medya ve dijital pazarlama söz konusu olduğunda, pazarlamacıların ve kullanıcıların% 80’inden fazlası, çevrimiçi ortamdan en iyi şekilde yararlanmak için görsel ipuçlarını tercih ediyor. Bununla birlikte video, içerik kalitesine ve videonun konseptine bağlı olarak her zaman en verimli ve ilgi çekici pazarlama biçimlerinden biridir. Bu dijital pazarlama sertifikası önemlidir.

YouTube’un Google’ın ayak izlerini takip eden en büyük ikinci arama motoru olduğunu bilmek sizi şaşırtacak ve bu nedenle bir Sertifikalı Programı tamamlamanın, oyunda dijital pazarlama işinizi daha üst seviyelere taşımak için çok önemli olmasının nedeni budur. Youtube dijital pazarlama sertifikası ile kariyerinizde yükselmeler olacaktır.

Kanal Büyümesi, İçerik Sahipliği ve Öğelerden Para Kazanma, YouTube Sertifikasyonu kapsamındaki üç ayrı kurstur, ancak akreditasyonun kendisi yalnızca Google ve YouTube Reklamcılığının kalifiye iş ortakları için mevcuttur. YouTube sertifikası, YouTube’u ziyaret ederek kazanılabilir.

HubSpot’tan Gelen Pazarlama Sertifikası

HubSpot’tan bir diğeri, çevrimiçi ziyaretçileri nasıl artıracağına ve uzun vadede onları nasıl koruyacağına ilişkin genel yöntemleri kapsayan Inbound Marketing sertifikasıdır. Dijital pazarlama sertifikası, web trafiğini artırmanın yasal yolları hakkında bilgi sağlamak, bir markanın internet üzerinden değerini artırmak ve çevrimiçi bir müşteri hizmetleri temsilcisi olarak olağanüstü hizmetler sunmak için gereklidir. Gelen pazarlamanın temellerinden kullanıcı karakterleri oluşturmaya, müşterilerin yolculuklarının haritasını çıkarmaya ve çok daha fazlasına kadar her şeyi içeren kurs kapsamında yedi modül ele alınmaktadır. Kurs bitiminde sınava girerek dijital pazarlama sertifikası sahibi olabilirsiniz.

HubSpot Inbound Sertifikası
HubSpot Inbound Sertifikası

Facebook BluePrint Sertifikası

Üç milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook, önde gelen sosyal medya platformudur ve belki de işletmelerin çevrimiçi varlıklarını ve hizmetlerini büyütmeleri için en büyük araçlardan biridir. Yetkili bir dijital pazarlama ve sosyal medya meraklısı olarak, Facebook tarafından BluePrint Sertifikasyonuna kaydolarak, önde gelen dijital kuruluşlarda gerçekten saygın bir unvan kazanabilirsiniz. Bu dijital pazarlama sertifikası kariyer adımlarınızı önemli ölçüde arttıracaktır.

Dijital pazarlama sertifikası programı şu an itibariyle iki farklı sertifika sunmaktadır; Facebook Sertifikalı Planlama Uzmanı ve Sertifikalı Satın Alma Uzmanı. Her iki sertifika da iki sınav içerir, oysa adaylar geçebilmek için 700 puan almak zorundadır, oysa sertifikanın geçerliliği bir yıl boyunca kalır.

Stanford Üniversitesi’nden Makine Öğrenimi Sertifikası

Yapay zekanın gelişi sosyal medya, veri, içerik pazarlaması, SEO ve tüm dijital endüstrinin çalışma şeklini değiştirdi. Eğilim daha da ileriye gidiyor ve muhtemelen ilerleyen zamanlarda gelişecek. Stanford Üniversitesi, Coursera ile bağlantılı olarak makine öğrenimi kursunu sunar ve size makine öğreniminden yararlanma konusunda uzmanlık sağlayabilir. Linkedin profilinize ekleyeceğiniz bu dijital pazarlama sertifikası, hızlıca dikkat çekecektir. Dijital pazarlama sertifikası, dünyanın en iyi üniversitesinden onaylıdır.

Digital Marketing Institute’ten Dijital Pazarlama Sertifikası

Dijital Pazarlama Enstitüsü, Dublin, İrlanda’da bulunmaktadır ve dijital cephedeki yoğun rekabet için becerilerinizi geliştirmek ve profesyonel sertifika programı sunmaktadır. Birçok farklı kurstan, almanız gereken en iyilerden bazıları şunlardır:

Dijital ve Sosyal Satış Uzmanı
Dijital Pazarlama Sertifikası Uzmanı
Dijital Pazarlama Sertifikası Lideri
Dijital Pazarlama Sertifikası Müdürü

Dijital Pazarlamayı Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

Yukarıdaki dijital pazarlama sertifikası, bireyleri dijital ve sosyal medya pazarlamasının temelleri ve ileri seviyeleri öğretmektedir. İşe alınma süreçlerinde önemli değerler katmaktadır. Becerilerinizi geliştirmek için çalışın ve dijital pazarlama sertifikalarını takip edin.

Dijital Pazarlama Sertifikası Temel Çıkarımları

Dijital ajanslardan birinde işe alınmak veya hatta bir stajyerlik bulmak yerine neden bu dijital pazarlama sertifikası programlarına başvurduğunuzu merak ediyorsanız, bu dijital pazarlama sertifikası kurslarının en büyük markalar dahil en iyi şirketlerde iş bulma şansınızı artırdığını bilin. Ve halihazırda dijital pazarlama sertifikası çalışanlar için, kesinlikle onlara diğerlerine göre rekabet avantajı sağlarken, daha saygın bir unvana terfi şanslarını artıracaktır. Dijital pazarlama sertifikası kraldır.

Dijital pazarlama sertifikası ve tamamına sahip olmak için bizimle iletişime geçin.

Sertifika Soruları

Google, Youtube, Hubspot gibi tüm sertifikaları sizlerin yerine sınava girerek alıyorum.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın