Youtube Sertifikası Sertifikalar

Youtube Sertifikası Nasıl Alınır? 2023 Güncel

Youtube sertifikası, youtuber olmak için önemli bir kılavuz niteliğindedir. Youtube tercih ettiğiniz platform mu? Ya size daha hızlı görüntüleme ve abone almanın bir yolu olduğunu söylersem? Youtube sertifikası, platform açısından olduğu kadar kullanıcılar açısından da onay almanın yoludur.

Youtube sertifikası olduğunu duydunuz mu? Bu, Youtube tarafından sunulan hızlı bir öğrenim kılavuzudur. Ancak çoğu kişi bunu bilmiyor. Sertifikayı alarak, Youtube’daki otoritenizi ve organik izlenmelerinizi nasıl artıracağınızla ilgili temel uygulamalı kılavuzu inceleyelim!

youtube sertifikası
youtube sertifikası

YouTube Sertifikası Alma Kılavuzu

Kimin YouTube sertifikalı olduğunu veya YouTube sertifikası nedir merak ediyor musunuz ? Bu terimler çoğunluk için yabancı görünebilir, ancak içerik üreticiler için bu dünya anlamına gelebilir. Organik video erişiminizi sertifika alarak genişletebilir misiniz? YouTube algoritmaları videolarınızı izleyicilerin önüne çıkaracak mı? Bu makaleye bakacağımız şey bu!

Artık sadece okullar bize diploma ve sertifika vermiyor. Dijital alanda giderek daha fazla platform etki kazanıyor. Bu platformlar, işlevleri ve bunları kullanma yolları açısından daha karmaşık hale gelir. Bu, onları öğrenmemizi ve bize sunabileceği tüm olasılıkları bilmemizi gerektirir. Yaparak öğrenmek yavaş olabilir, bu nedenle bir kursa katılmak size zaman kazandırabilir ve sizi temel işlevlere getirebilir!

Pazarlamada bugünlerde her şey video. Bir sonraki büyük şey bu videoyu kaç kez duyduğumu bile sayamıyorum. İşte orada, herkes video yapıyor, sosyal medyada, web sitelerinde ve nerede yayınlanmıyor.

YouTube Sertifikası Nedir?

İçerik oluşturucuların YouTube’u kullanarak daha iyi hale gelmelerine ve platform tarafından sağlanan tüm özellikleri tanımalarına olanak sağlayan bir programdır. Katılımcılar, YouTube kanal yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinecek. Youtube sertifikası, içerik oluşturuculara YouTube açısından onay sağlar!

Ayrıca, YouTube Sertifikası, her türden uygun içerik oluşturucuya ve iş ortağına gelişmiş YouTube sistemlerinden yararlanma konusunda yardımcı olmak için hazırlanmış ve tasarlanmış bir kurs dizisidir. Bunlar, hak yönetimi ve ileri düzey analitik gibi kavramlara odaklanan kurs türleridir.

YouTube İçerik Oluşturucu Akademisi

youtube sertifikasyon programı
youtube sertifikasyon programı

Bunun birçokları tarafından bilinmeyen harika bir kaynak olduğuna inanıyoruz. YouTube herkese birden fazla eğitim kursu ve materyal sunar. Kurslar biçiminde katılımcılar, YouTube hesabına sahip olma ve yönetme ile ilgili birçok yararlı konuyu öğrenebilirler. Bunlar sonunda sınav ile youtube sertifikası sahibi olurlar.

Youtube İçerik Oluşturucu Akademisi’nde 6 kategoride kurs var.

 • Başlangıç
 • İçerik stratejisi
 • Üretim
 • Kanal optimizasyonu
 • Para ve iş
 • Politikalar ve yönergeler

YouTube Sertifikası Sahibi Olmak Neden Önemlidir?

Youtube sertifikası ile başarı için gerekli olan bilgi ve becerileri edineceksiniz. İçeriğe gerçek bir bakışın yanı sıra, YouTube’un içerik oluşturucularına gerçekte ne tavsiye ettiğini öğrenebileceksiniz.

YouTube Sertifikası programı, kurumsal iş ortaklarını, markaları, ajansları ve profesyonel içerik oluşturucuları eğitmeye ve bilgilendirmeye adanmıştır. En önemlisi, şimdiye kadar 10.000 YouTube iş ortağı sertifika aldı. Genel hedef ve amaç, bireylere en yeni ve en gelişmiş en iyi uygulamaları sağlamaktır. Bu platformda kolayca başarılı olabilmeleri için endüstri düzeyindeki bilgilere göre yönlendirilirler.

YouTube Sertifikası Almanın Avantajları Nelerdir?

 • YouTube sertifikası sahibi içerik oluşturucuları arasında yer alacaksınız!
 • Bir youtube sertifikası rozeti alacaksınız. Web sitenizde, sosyal medyada ve diğer pazarlama materyallerinde kullanılabilir.
 • YouTube materyallerine ve duyurularına ilk elden erişim.
 • Youtube onaylı içerik oluşturucular, platformdan ve ziyaretçilerden daha fazla güven alır.
 • Kendi kanalınızı büyütmeniz için harika bir program. Hedef Kitle Geliştirme ve Dijital Haklar uygulamaları hakkında bilgi edinirsiniz.

Sonuç olarak, size kanal yönetimini öğrenme ve içerik oluşturucuların hem çevrimiçi hem de yüz yüze etkinliklerde başarı aramalarına yardımcı olma fırsatları sunulur.

YouTube Sertifikası Nasıl Alınır? Kimler YouTube Sertifikalı olabilir?

Şirket veya bireysel olarak özel bir YouTube kursunu tamamlamanız gerekecek. Bir içerik oluşturucu ve pazarlamacı açısından platform hakkında bilgi edinmeyi içerecektir. YouTube sertifikası hem bireyler hem de şirketler için alınabilir. Gereksinimler biraz farklıdır ve şirketler için sertifika geçerlilik süresi daha kısadır.

Neden Youtube Sertifikası Almalıyız?

YouTube sertifikası aldıktan sonra, öncelikle ve özellikle ilgili tarafları Kitle Geliştirme veya Dijital Haklar için uygun ve en iyi uygulamalar konusunda eğitmeyi ve bilgilendirmeyi hedefleyeceksiniz. Bu, bireysel içerik oluşturucuların kendi kanallarını büyütmeleri için en iyi ve harika programlardan biridir.

Aldınığınız Sertifika Nasıl Kanıtlanır ?

Bir kişinin YouTube sertifikalı olup olmadığını bilmek ve doğrulamak için basit bir süreç vardır. Yalnızca sertifika sahibinin durumunu girmeniz ve yazmanız gerekir. Ayrıca, arama alanına bir kişinin soyadını / soyadını girin.

Youtube Sertifikanız Olsun İster Misiniz?

150 TL’ye zahmetsiz ve sınavsız bir şekilde Google Partners programının avantajlarından faydalanmak ve sertifika sahibi olma fırsatını kaçırmayın. Detaylar için iletişime geçiniz…

Siz de Youtube Sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece 1 gün içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. 

Sertifika Soruları

Google, Youtube, Hubspot gibi tüm sertifikaları sizlerin yerine sınava girerek alıyorum.

16 Yorum

Bir Cevap Yazın